Menu Zamknij

Szybko o VeloToze

Swego czasu sprawiłem sobie wodoodporne i aerodynamiczne owiewki na buty, oraz kask od veloToze 👌

Gdy je kupowałem, na dworzu panowała raczej deszczowa atmosfera, więc gadżety były właściwie nieodłączną częścią mojej garderoby przez dobry miesiąc czasu.

Dużym plusem jest fakt, że buty i kask po jesiennej przejażdżce pozostawają czyste, a umycie gumowych owiewek zajmuje max minutę. Faktycznie są wodoodporne, początkowo nic nie przeciekało, nic nie chlupało w butach. Problemem jest za to wentylacja, której w tej gumie oczywiście brakuje. Nawet gdy jest 15 stopni ciepła, to stopa mocno się poci. Gdy jest 30, to używanie owiewek dłużej niż kilkadziesiąt minut to czyste samobójstwo.

Mam też coś dla fanów teorii Marginal Gains – ponoć dają zauważalne zyski aerodyczne! Nie mierzyłem tego, używałem na kilku czasówkach. Poszło mi całkiem nieźle, więc w sumie, może coś w tym jest? 😉

Po dwóch latach sporadycznego użytkowania muszę stwierdzić, że gumy nieco popękały. Chodzenie w nich po asfalcie, czy nawet przejście po schodach może spowodować, że ta guma prędzej czy później się gdzieś tam wytrze i pęknie. Dodatkowo, nie przylegają już tak super idealnie do nogi i na łydkach już nieco odstają, dzięki czemu ściekająca woda może wpaść nam do butów. 

Myślę, że przy normalnym użytkowaniu te gumy nadają się na kilkanaście użytkowań, a później są już do wyrzucenia. Dlatego sensowne jest używanie ich na czasówki, lub deszczowe wyścigi.

PS. Jeśli kiedyś zdecydujecie się na ich zakup to lojalnie uprzedzam, że ubranie się w ten zestawik zajmuje dobre 5-10 minut 😂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *